شش دلیل مهم بودن زبان انگلیسی

۱- زبان بین المللی است.

۲زبان آکادمیک است.

۳- این امکان را به شما می دهد تا به تعداد زیادی از رسانه های کتبی، آنلاین و چاپی دسترسی داشته باشید.

۴- در مسافرت بسیار مفید است.

۵- اگر می خواهید در دنیای تجارت بین المللی یا تجارت کار کنید، دانستن این زبان ضروری است.

۶- زبان هالیوود است.

انگلیسی زبان اصلی بسیاری از کشورهاست که تحت سلطه امپریالیسم انگلیس و همچنین بسیاری از حوزه های تجاری و فرهنگی آن کشورها هستند.

 

۱- انگلیسی زبان بین المللی است

چندین عامل وجود دارد که باعث می شود زبان انگلیسی برای ارتباط در زمان فعلی ضروری باشد. قبل از هر چیز، زبان انگلیسی زبان دوم رایج در فرهنگ های مختلف است. این بدان معنی است که دو نفر که از کشورهای مختلف (مثلاً یک مکزیکی و یک سوئدی) هستند، معمولاً از انگلیسی به عنوان یک زبان مشترک برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

من فکر می کنم برای برقراری ارتباط در سطح بین المللی همه باید زبان انگلیسی را یاد بگیرند. صحبت کردن به انگلیسی به شما کمک می کند تا با افرادی از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید- نه فقط انگلیسی زبانان. این مسئله به مسافرت، شغل یا ارتباط برقرار کردن با دیگران در رسانه های اجتماعی مربوط می شود.

بیشتر کسانی که انگلیسی صحبت می کنند، بومی زبان نیستند. انگلیسی زبان اول حدود ۳۶۰ میلیون نفر است، اما تعداد کل کسانیکه انگلیسی صحبت می کنند ۴ برابر این رقم است (حدود ۱٫۵ میلیارد نفر).

 

دلایل محبوبیت زبان انگلیسی

انگلیسی در ابتدا در انگلیس به عنوان یکی از زبان های هند و اروپایی توسعه یافت، اما با تلاشهای تاریخی امپراتوری انگلیس، به زبان اصلی یا فرعی بسیاری از مستعمرات انگلیس سابق مانند ایالات متحده، کانادا، استرالیا و هند تبدیل شد.

در حال حاضر، انگلیسی علاوه بر کشورهایی که به طورمستقیم تحت تاثیر امپریالیسم انگلیس هستند زبان اصلی بسیاری از حوزه های تجاری و فرهنگی تحت سلطه آن کشورها نیز هست. انگلیسی زبان هالیوود و بانکداری و تجارت بین المللی است. به همین دلیل، درک این زبان مفید و حتی لازم است.

این نقشه درصد انگلیسی زبانان در کشورهای مختلف را نشان می دهد.

لیست کشورها براساس جمعیت انگلیسی زبان

کشور

درصد انگلیسی زبانان

تعداد کل انگلیسی زبانان

ایالات متحده

۹۴٫۲

۲۹۸,۴۴۴,۱۴۹

هند

۱۰٫۳۵

۱۲۵,۲۲۶,۴۴۹

پاکستان

۴۹

۹۲,۳۱۶,۰۴۹

نیجریه

۵۳

۸۲,۹۴۱,۰۰۰

بریتانیا

۹۷٫۷۴

۶۳,۹۶۲,۰۰۰

فیلیپین

۵۶٫۶۳

۵۷,۲۹۲,۸۸۴

آلمان

۶۴

۵۱,۵۸۴,۰۰۰

بنگلادش

۱۸

۲۹,۳۹۸,۱۵۸

کانادا

۸۵٫۶۳

۲۸,۳۶۰,۲۴۰

مصر

۳۵

۲۸,۱۰۱,۳۲۵

فرانسه

۳۹

۲۵,۵۰۰,۰۰۰

ایتالیا

۳۴

۲۰,۳۰۰,۰۰۰

غنا

۶۶٫۶۷

۱۸,۰۰۰,۰۰۰

استرالیا

۹۷٫۰۳

۱۷,۳۵۷,۸۳۳

تایلند

۲۷٫۱۶

۱۷,۱۲۱,۱۸۷

آفریقای جنوبی

۳۱

۱۶,۴۲۴,۴۱۷

 

۲- زبان آکادمیک است

زبان انگلیسی در زمینه آموزش نیز ضروری است. در بسیاری از کشورها، کودکان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم می آموزند. حتی در کشورهایی که زبان رسمی انگلیسی نیست، مانند هلند یا سوئد، بسیاری از کتاب های درسی در رشته های علوم و مهندسی به زبان انگلیسی نوشته شده اند.

بعلاوه، زبان انگلیسی زبان آموزش عالی است. بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا انگلیسی زبان هستند. از آنجا که انگلیسی زبان غالب در علوم و تحقیقات بین المللی است، بیشتر تحقیقات پژوهشی که در هر زمینه علمی خاص انجام شده است، به زبان انگلیسی است. در سطح دانشگاهی، دانشجویان در بسیاری از کشورها تقریباً تمام واحدهای خود را به زبان انگلیسی می گذرانند.

طبق تحقیقات مرکز پیو در سال ۲۰۱۰، بیش از ۹۰٪ دانش آموزان دوره متوسطه و ۷۳٪ دانش آموزان مقطع ابتدایی در اروپا در مدرسه به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند.

انگلیسی به عنوان ابزار آموزشی

در حقیقت، انگلیسی به عنوان یک ابزار آموزشی رایج استفاده می شود. مؤسسات آموزشی ممکن است استفاده از زبان انگلیسی را برای تدریس هر درس یا واحدی انتخاب کنند، گاهی اوقات به دلیل اینکه این زبان معمولاً در آن منطقه جغرافیایی صحبت می شود، گاهی اوقات هم به دلیل این که این موسسات به دنبال جذب جمعیتی از دانشجویان هستند که معتقدند تحصیل به زبان انگلیسی باعث تسهیل استخدام آنها در سراسر جهان می شود.

در مورد اینکه آیا EMI (انگلیسی به عنوان ابزار آموزشی) به طور کلی سودمند است بحث هایی وجود دارد. در حالی که تحصیل به زبان انگلیسی می تواند یک مهارت بسیار مورد توجه و قابل استفاده باشد، برخی نگران هستند که استفاده از زبان انگلیسی در دانشگاه ها می تواند زبان های محلی را تهدید کند. علاوه بر این، اگر اساتید و دانشجویان شخصاً به استفاده از EMI علاقه مند نباشند و یا به اندازه کافی تسلط نداشته باشند، از کیفیت یادگیری کاسته خواهد شد.