چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

شما تصمیم گرفته‌اید ! حالا چطور سریع زبان یاد بگیرم ؟ اولین نصیحت کارشناسان ما این بود که از خودتان بپرسید: می‌خواهید به چه چیزی دست یابید و تا چه زمانی؟ دوناوان وایت، معاون سرمایه‌گذاری و آموزش در روزتا استون، می‌گوید: “یادگیری زبان به بهترین شکل در زمانی رخ می‌دهد که به اهداف کوچکتری تقسیم گردد که قابل‌حصول در عرض چند ماه باشد. این امر بسیار مهیج‌تر و واقع‌گرایانه‌تر می‌باشد


بیشتر...


شش دلیل مهم بودن زبان انگلیسی

شش دلیل مهم بودن زبان انگلیسی

چندین عامل وجود دارد که باعث می شود زبان انگلیسی برای ارتباط در زمان فعلی ضروری باشد. قبل از هر چیز، زبان انگلیسی زبان دوم رایج در فرهنگ های مختلف است. این بدان معنی است که دو نفر که از کشورهای مختلف (مثلاً یک مکزیکی و یک سوئدی) هستند، معمولاً از انگلیسی به عنوان یک زبان مشترک برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.


بیشتر...


گزارش علمی : پرورشگاه شترمرغ

گزارش علمی : پرورشگاه شترمرغ

 

گزارش علمی : پرورشگاه شترمرغ

 

 

(ساحل آرامش مکران)

 

 

 

 

دبیرستان غیردولتی ولایت

 

سال تحصیلی : 401-1400

 

درس: انسان ومحیط زیست دبیر:بهمن زهروزئی

 

 

 

اطلاعات اولیه شترمرغ

شترمرغ((s truthio camelus ) بزرگترین پرنده زنده است که متعلق به خانواده ratite ها به معنای سینه پهنان می باشد.

اعضای این خانواده بوسیله عدم قدرت پرواز،توانایی دویدن و فقدان جناق در استخوان سینه شان شناخته می شوند.

این پرندگان بسیار مقاوم بوده و به آسانی می توانند با شرایط گوناگون اقلیمی سازگار شوند. آنها می توانند در چراگاه های فقیری که گاو و گوسفند قادر به رشد و زندگی نیستند زنده بمانند.

 


بیشتر...

گزارش علمی مراحل احداث و بهره برداری گلخانه

گزارش علمی مراحل احداث و بهره برداری گلخانه

 

 

 

گزارش علمی مراحل احداث و بهره برداری گلخانه

 

کوی بندر – شهرستان چابهار

 

 

درس:کارآفرینی                  دبیر:بهمن زهروزئی

 

مقدمه

هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور ، دمای روزانه ، دمای شبانه ، میزان رطوبت نسبی هوا و رطوبت خاک دارند .

برای تولید و پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در تمام طول سال باید شرایط محیطی مطلوب به همراه کنترل عوامل خسارت زا نظیر باد ، طوفان های ویرانگر ، سرما و یخبندان و ..... از طریق ساختمانی بنام گلخانه هستیم که به عنوان محیط کنترل شده مطرح می گردد و با توجه به نیاز روزافزون بازار ، چه از نظر تولید گل و گیاهان زینتی و چه از نظر سبزیجات و صیفی جات خارج از فصل این روش تولید امروزه به یکی از سود آورترین بخشهای کشاورزی تبدیل شده است که البته سرمایه گذاری اولیه فراوانی را نیز طلب می کند . با توجه به سرمایه گذاری زیادی که در این زمینه صورت می گیرد فقدان مدیریت صحیح در احداث گلخانه ، انتخاب مکان ، نوع گلخانه و پوشش آن باعث عدم بهره وری مناسب از سرمایه و امکانات خواهد شد .


بیشتر...

گزارش علمی: تصفیه  آب شهری به روش اسمز

گزارش علمی: تصفیه آب شهری به روش اسمز

 

گزارش علمی تصفیه آب شهری به روش اسمز

 

اداره بنادر و کشتیرانی چابهار

 

 

درس:انسان و محیط زیست دبیر:بهمن زهروزئی

 

دبیرستان غیردولتی ولایت

 

 

مقدمه

 

تصفیه آب دریا و آب‌های شور

خاورمیانه یکی از خشک‌ترین مناطق جهان است. میانگین میزان بارش در این بخش از کره زمین سالیانه در حدود ۴۰-۲۰ سانتی‌متر گزارش شده که در مقایسه با میانگین بارش جهانی (۷۲ سانتی‌متر) بسیار کم است. خاورمیانه همچنین با رشد سریع جمعیت روبروست به‌طوری‌که جمعیت این منطقه در ۴۰ سال گذشته سه برابر شده است. به همین دلیل و برخی دلایل دیگر نظیر عدم تصفیه آب مناسب و ضعف در مدیریت منابع آب، منابع آب این منطقه به‌سرعت در حال کاهش است. بیش از ۵۰ سال است که از تصفیه آب صنعتی و شیرین‌سازی آب دریا به کمک دستگاه‌های آب شیرین کن به‌عنوان نخستین قدم برای مقابله با بحران کم‌آبی در برخی از کشورهای خاورمیانه استفاده می‌شود. بیش از ۵۰% واحدهای تصفیه آب و شیرین‌سازی آب دریا در خاورمیانه و به‌خصوص در حوزه خلیج‌فارس قرار دارند.


بیشتر...

گزارش علمی: کلینیک دندان پزشکی

گزارش علمی: کلینیک دندان پزشکی

 

گزارش علمی کلینیک دندان پزشکی  چابهار

 

 

درس:زیست شناسی     دبیر:بهمن زهروزئی

 

دبیرستان غیردولتی ولایت

 

 

دراین گزارش علمی که درشهرستان چابهار کلینیک دندان پزشکی توسط دانش آموزان دبیرستان ولایت صورت گرفت دانش آموزان با رشته دندان پزشکی و موقعیت شغلی این رشته در بازار کار و همچنین توانایی ها و مشکلات این رشته آشنایی پیداکردند تا در جهت آینده شغلی برای خود تصمیم گیری داشته باشند

 

مقدمه:

کار یک دندانپزشک پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان است. کار دندانساز با دندانپزشک تفاوت دارد، در گذشته این دو رشته را یکسان می دانستند در حالی که دندانسازی (پروتزهای دندانی) جزئی از رشته دندانپزشکی می باشد. پروتز هاي دندانی نيز در مقطع كاردانی ارائه می شود.

دانشجويان در اين رشته در طول دوره تحصيل با روش ساخت انواع دندان های مصنوعی آشنا مي شوند و در مطب دندانپزشكان به عنوان دستيار مشغول كار مي شوند.

یک فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی علاوه بر داشتن مهارت بالا، فن و تکنیک مورد نیاز برای درمان بیماری های دهان و دندان، باید علم لازم برای این کار را داشته باشد و در دروس دوره تحصیل تسلط داشته باشد، در غیر این صورت با یک دندانساز تفاوتی نخواهد داشت چراکه تنها کار عملی روی دندان را فراگرفته است و از علم پزشکی بی بهره می باشد.

 

 

 

دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند

 


بیشتر...